Category:

Description

Лосион со активни билни екстракти, вредни амино киселини, витамин и провитамин Б5 за зајакнување на косата и подобрување на текстурата и волуменот на косата. Содржи екстракти од коприва, рузмарин и биотин, кои традиционално се користат за зајакнување и на косата и на скалпот, додека активните амино киселини ја зголемуваат густината на косата и нудат видливи резултати по 2 месеци употреба.
Употреба: Испрскајте ја косата во близина на коренот и нежно масирајте со врвовите на прстите со кружни движења. Нанесете два пати на ден.
БЕЗ ПАРАБЕНИ – БЕЗ СИЛИКОНИ