Category:

Description

Машка богата крема за бричење 250мл
Кадифената крема за бричење создава богата пена за оптимални резултати на бричење. Содржи алое, карит путер и органско маслиново масло, кое ја омекнува брадата и го прави секојдневното бричење пријатно искуство оставајќи ја кожата мека. Погоден за употреба со или без четка.
Употреба: Нанесете ја кремата на влажна брада со или без четка и масирајте додека не се формира богата пена. По бричење добро исплакнете со топла вода.
БЕЗ ПАРАБЕНИ – БЕЗ СИЛИКОНИ – БЕЗ МИНЕРАЛНО МАСЛО – БЕЗ SLS-SLES