Category:

Description

Имел шампонот против опаѓање ја храни косата и коренот и истовремено го ограничува и спречува опаѓањето на косата. Исто така, ги штити и зајакнува фоликулите на косата и ја стимулира и поттикнува пролиферацијата и синтезата на клетките. Имел шампонот против опаѓање содржи витамини, инозитол, ДЛ-етилпантенол и е богат со сулфур – амино киселини, кои ја подобруваат видливата густина на косата за убав и младешки изглед.
Начин на употреба: Нанесете мала количина на влажна коса и нежно масирајте со кружни движења за да создадете богата пена. Оставете го да кисне најмалку пет минути и потоа исплакнете го. Повторете ја истата постапка уште еднаш и исплакнете со многу вода.
БЕЗ ПАРАБЕНИ – БЕЗ СИЛИКОНИ