Category:

Description

IMEL HAIR LOSS SHAMPOO 1000ml

ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСА

Imel Hair Loss шампон против опаѓање на косата ја храни косата и корените, а истовремено го ограничува и спречува губењето на косата. Исто така, ги штити и ги зајакнува фоликулите на косата и ја стимулира и индуцира пролиферацијата и синтезата на клетките. Imel шампон против опаѓање на косата содржи витамини, инозитол, DL-Ethylpanthol и е богат со сулфур-амино киселини, кои ја зголемуваат видливата густина на косата за убав и младешки изглед.

Како да се користи: Нанесете мало количество на влажна коса и нежно масирајте со кружни движења за да создадете богата пена. Нека се впие најмалку пет минути и потоа исплакнете го. Повторно повторете ја истата постапка и исплакнете со многу вода.

БЕЗ НЛС – ПАРАБЕНИ – СИЛИКОНИ