Category:

Description

HAIR MASK with HYALURONIC  ACID 1000ml

 МАСКА ЗА КОСА СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, АРГАНОВО МАСЛО & КЕРАТИН

Ултимативен длабок третман за интензивна обнова на косата.

Оваа луксузна маска го обновува телото, еластичноста и сјајот на најслабата и оштетена коса.

Маслото од арган делува како навлажнувачки агенс, агенс против стареење, антиоксиданс, средство за кондиционирање и емолиент. Навлегува длабоко во влакното на косата и го обновува внатрешното јадро на влакното.

Хиалуронската киселина помага косата да постигне максимална хидратација и да го зголеми производството на природен колаген, привлекувајќи и задржувајќи ја влагата на надворешната страна на влакното.

Кератинот ја мазни и поправа надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнето влакно со кератин на косата и ја враќа нејзината еластичност, мекост и сјај.

Употреба: по измивањето на косата со шампон, нанесете го производот на просушена коса со крпа од должината кон краевите. Средно сува коса: нанесете доволно количина и оставете ја 3-5 минути. Многу сува коса: Нанесете доволна количина и оставете ја најмалку 10 минути. Исплакнете темелно.