Category:

Description

HAIR SERUM with HYALURONIC ACID 125ml

СЕРУМ ЗА КОСА СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, АРГАНОВО МАСЛО & КЕРАТИН

Ултимативен длабок третман за интензивна обнова на косата.

Овој серум го обновува телото, еластичноста и сјајот на најслабата и оштетена коса.

Маслото од арган делува како навлажнувачки агенс, агенс против стареење, антиоксиданс, средство за кондиционирање и емолиент. Навлегува длабоко во влакното на косата и го обновува внатрешното јадро на влакното.

Хиалуронската киселина помага косата да постигне максимална хидратација и да го зголеми производството на природен колаген, привлекувајќи и задржувајќи ја влагата на надворешната страна на влакното.

Кератинот ја мазни и поправа надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнето влакно со кератин на косата и ја враќа нејзината еластичност, мекост и сјај.

Употреба: Се ставаат на раце 2-3 капки, се тријат рацете и серумот се нанесува на косата. Може да се нанесе на сува или влажна коса, особено на врвовите на косата.