Category:

Description

HAIR MASK IMEL MACADAMIA OIL & KERATIN 1000ml

МАСКА ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА СО МАСЛО ОД МАКАДАМИЈА И КЕРАТИН

Кератинот ја обновува оштетената коса, додека маслото од макадамија продира во куликулите на влакното и притоа ја зголемува еластичноста и јачината на косата.

Дополнително ја штити косата од топлина.

Употреба: по измивањето на косата со шампон, нанесете го производот на просушена коса со крпа од должината кон краевите. Нанесете доволно количина и оставете ја 3-5 минути. Исплакнете темелно. Ефект: свилена коса. Врвен ефект: Нанесете ја маската на сува коса и оставете ја да делува 60 минути. Измијте ја косата.