Category:

Description

Создадете навистина флексибилно држење со волумен и сјај што трае цел ден. Поради нејзината кремаста текстура, можете полесно да ја скулптурирате косата. Користете ја кремата за стилизирање за да создадете прав, елегантен изглед или да ја омекнете природно кадравата или брановидна коса. Нанесете на сува или влажна коса. Без да остава мрсни траги на коса. Imel Barba крема за стилизирање може да се користи на сите типови коса и должина на коса.
Начин на употреба: Започнете со мала количина крема за стилизирање во вашите раце. Нанесете на влажна или сува коса и стилизирајте како и обично. Можете да користите фен за максимално задржување или оставете го да се исуши природно за дополнителен сјај.
БЕЗ ПАРАБЕНИ – БЕЗ СИЛИКОНИ